TRX TRAINING‘İN FAYDALARI NELERDİR?

TRX; sporculara çok yönlü hareket imkanı sağlayan bir ekipmandır. Vücudumuz günlük yaşantımızda sağa, sola, öne, arkaya ve çapraza doğru hareket eder. TRX vücuda bu doğal hareket yönlerinde çok yönlü egzersiz imkanı sunarak vücudu doğal hareket mekanizmasında çalıştırır. Bu da bizim sadece kas ya da görüntü açısından iyi olmamızı değil buna ek olarak hayat kalitemizin artmasını ve daha sağlıklı bir şekilde yaşamımızı sağlar.

TRX’in sayısız artılarından en önemlileri şunlardır;

• Hızlı, pratik ve aynı zamanda verimli total-body (Tüm vücut) antrenmanı sağlar
• Sağlam bir core yapısının gelişmesine yardımcı olur
• Kas dayanıklılığını arttırır
• Profesyonel atletlerden yeni başlayanlara her seviyedeki kullanıcı için uygundur

Bu özelliklerin yanında TRX ayrıca duruş bozukluklarının gidermek isteyen kişilerin yada bel, boyun fıtığı gibi sağlık sorunları olan kişilerin (doktor onayı alındıktan sonra ) eğitmen eşliğinde antrenmanlarını yapabildikleri bir sistemdir.

Bana göre TRX’in en önemli özelliği çok kolay taşınabilir olması ve  yerçekimi olan heryerde bu üründen yararlanabiliyor olmamızdır. Yerçekimine karşı yaptığımız bu antrneman çeşidi spor salonlarında rutin şekilde çalışmaktan sıkılanlar, açık havada spor yapmak isteyenler yada gün içerisinde spor yapmak için fazla zaman bulamayan kişilerin tercih ettiği bir üründür. Bu pratik ürünü parkta, otelde, evde, plajda, sokakta vb.alanlarda kullanarak antrenmanımızı gerçekleştirebiliriz.

Bir cevap yazın